ABD’de rapçi Tupac Shakur’un ölümünün 27 yıl sonrasında bir kişi gözaltına alındı

İHA

doğumlu hiphop efsanesi Tupac Shakur, “2Pac” olarak da bilinen Tupac Shakur, ilk albümünü 1991 yılında çıkarmış, hip hop dünyasının efsanelerinden biri olmuştu.

Dünya çapında 75 milyondan fazla satışa ulaşan Tupac Shakur, “California Love”, “All Eyez On Me” ve “Changes” gibi hit parçalarla müzik listelerinde zirveye oturmuştu.

Ünlü rapçi 25 yaşındayken Las Vegas’ta 1996 yılında siyah bir araçta kırmızı ışıkta beklediği sırada akılalmaz bir saldırıya uğradı.

Kırmızı ışıkta aşka bir araçtan açılan 4 el ateş sonucu yaralanarak hastaneye kaldırılmış, 6 gün sonra hayatını kaybetti.

2 kişinin saldırdığı belirtildi

Tupac Shakur’a ateş açılan araçta Davis, yeğeni Anderson ve Terrence Brown ile Deandre Smith adlı 2 kişinin yer aldığı belirtildi.

Anderson, Brown ile Smith’in geçtiğimiz yıllarda yaşamını yitirdiği aktarıldı.

1 kişi gözaltına alındı

ABD’nin Nevada eyaletine bağlı Las Vegas’ta ünlü rapçi Tupac Shakur’un 1996 yılında öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında eski bir sokak çetesi lideri olduğu belirtilen Duane Davis’in cinayet suçlamasıyla gözaltına alındığı duyuruldu.

Savcılıktan yapılan açıklamada, Davis’in 1996’da 25 yaşındayken öldürülen Shakur’un “ölüm emrini veren” şahıs, “olay yerindeki lider” olduğu belirtildi.

Cinayetin “yaşayan tek şüphelisi”

Davis’in söz konusu cinayette yer aldığına dair kendi itirafları ve çok sayıda farklı medya kuruluşuna verdiği röportajların bulunduğu ifade edildi.

Çarşamba günü hakim karşısına çıkarılacağı belirtilen Davis’in, cinayetin “yaşayan tek şüphelisi” olduğu vurgulandı.

“Tupac Shakur’un ailesi 27 yıldır adaleti bekliyordu”

Polisin geçtiğimiz Temmuz ayında Tupac cinayeti soruşturmasıyla bağlantılı olarak Davis’in Las Vegas’taki evinde arama yaptığı öğrenildi.

Eski bir sokak çetesinin lideri olan Davis’in, yeğeni Orlando Anderson’ın 7 Eylül 1996 gecesi bir otelde Shakur ile girdiği kavganın intikamını almak için cinayet emrini verdiği belirtiliyor.

Metropolitan Polis Departmanı Şerifi Kevin McMahill gözaltı işleminden sonra gerçekleştirdiği basın toplantısında, “Tupac Shakur’un ailesi 27 yıldır adaleti bekliyordu” dedi.

“27 yılın sessizliği toplumumuzda yüksek sesle dile getirildi”

Tupac’ın kız kardeşi ve Tupac Amaru Shakur Vakfı Başkanı Sekyiwa Shakur ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi:

Bu davadaki son 27 yılın sessizliği toplumumuzda yüksek sesle dile getirildi. Dünyanın, ülkenin, adalet sisteminin ve halkımızın, kardeşim, annemin oğlu, babamın oğlu olan bu adamın vefatının ciddiyetini kabul etmesi benim için önemli.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x