Nevşin Mengü: Muhalefet aktörlerini uzlaşmaya zorlayan kamuoyu baskısı oldu, halkın gücü farkında olduğundan daha büyük

Gazeteci Nevşin Mengü, ağır suçlamalarla Altılı Masa’dan ayrılan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘in yeniden Altılı Masa’ya dönmesinin ardından, “Muhalefet aktörlerini uzlaşmaya zorlayan, kamuoyu baskısı oldu. Seçmenin/halkın gücü farkında olduğundan daha büyük” dedi. 
 
Ağır suçlamalarla Altılı Masa’dan ayrılan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı Mansur Yavaş ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından yeniden Altılı Masa’ya döndü. Akşener’in geri dönmesiyle Saadet Partisi Genel Merkezi’nde Altılı Masa liderleri Saadet Partisi Genel Merkezi’nde tekrar bir araya geldi. Akşener, İmamoğlu ve Yavaş için Cumhurbaşkanı Yardımcılığı önerisini gündeme getirdi. Kılıçdaroğlu ve Akşener, Saadet Partisi Genel Merkezi önünde sloganlarla karşılandı.  
 
Akşener’in Altılı Masa’ya dönmesinin ardından, Nevşin Mengü, Twitter hesabı üzerinden şu paylaşımı yaptı: 

“Muhalefet aktörlerini uzlaşmaya zorlayan, kamuoyu baskısı oldu. Seçmenin/halkın gücü farkında olduğundan daha büyük. 


6’lı masada uzlaşma olmasaydı, muhalefet sağ ve sol eksen olarak ikiye bölünebilir, kutuplaşma ortamı beslenirdi. Kutuplaşmanın bir hayır getirmediğini yaşayarak öğrendik.”


 

TIKLAYIN | İyi Parti Sözcüsü Zorlu açıkladı: Akşener, Altılı Masa’ya döndü!

TIKLAYIN | Ankara’daki görüşme trafiğinin ardından Akşener yeniden Millet İttifakı toplantısında!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir