Teknoloji Kanalı Linus Tech Tips Hacklendi!

YouTube’da uzun süredir devam eden kanal hacklenmeleri arasına bir büyük kanal daha katıldı. Teknoloji dünyasının yakından takip ettiği en büyük medya kuruluşlarından Linus Tech Tips’in ana kanalı, Elon Musk’ın eline geçti(!).

Linus Tech Tips’e erişim sağlayan kötü amaçlı kişiler, her kanalda yaptıkları gibi sahte Elon Musk canlı yayınlarıyla kanalı doldurdu. Aynı içeriğe sahip yayınlar, “Elon Musk: Bitcoin Geri mi Döndü? Bitcoin & Ethereum 2023’de PATLAYACAK!” ve “OpenAI GPT-4: Çığır Açan AI Teknolojisi” gibi başlıklarla yayınlanmaya devam ediyor.

Linus Tech Tips’in ana kanalında son durum:

Linus Tech Tips nedir?

Linus Sebastian tarafından 2008 yılında kurulan ‘Linus Tech Tips‘, teknoloji dünyasındaki son gelişmelerle birlikte teknoloji takipçileri için ürettiği ilgi çekici ve eğlenceli içerikleriyle büyük bir ün kazandı. Linus Tech Tips ilk başta tek kanal olsa da Linus’un başarısıyla kanal, bir medya şirketinin kuruluşuna aracılık etti.

LinusTechTips kanalı, bugün Linus Media Group altında faaliyet gösteren ana kanal konumunda yer alıyor. Medya şirketinde Techquickie, TechLinked, ShortCircuit ve Mac Address gibi popüler kanallar da yer alıyor.

Bu hacklenmeler nasıl yaşanıyor?

Daha önce Türkiye’den PintiPanda’nın da kurbanı olduğu hack olayları, genellikle benzer taktiklerle gerçekleşiyor. Kötü amaçlı kişiler taraflara sponsor rolü yaparak ulaşıyor, bir bağlantıya tıklattırıyor veya bilgisayarlara bazı dosyalar indirtiyor.

En sonunda ise kişilerin bilgisayarlarına erişim sağlanıyor ve olanlar oluyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir