Dursun Özbek’ten, Ali Koç’a cevap: İşi çok tehlikeli boyuta getirmeye çalışıyor

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sponsorluk anlaşması imza töreninde açıklamalarda bulundu.

DURSUN ÖZBEK’TEN AÇIKLAMA:

“Rakibimizin başkanının açıklamaları… Enteresan bir TV programı. Divan Başkanı moderatör, sayın başkan da cevaplayan kişi…”

“HACİVAT İLE KARAGÜZ’Ü HATIRLADIM!”

“Sayın başkan daha önce tek başına çıkıp görüşlerini ifade ediyordu. Dün akşamki program bana Hacivat ile Karagöz’ü hatırlattı. Her şey önceden tasarlanmış, hazırlanmıştır. Karagöz ile Hacivat böyle bir şeydi.”

“TEHLİKELİ BOYUTA GETİRİLİYOR!”

“Bitmek bilmeyen ithamlar… Bu artık orta oyunu seviyesine döndü. Sürekli baskı altına almaya çalışan bir başkan! Hem sistemi, hem de TFF’yi. Herkesi itham eden, herkesi eli kanlı terör örgütü ile ilişkilendirmeye çalışan bir başkan! Aynı zaman kendisi Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı! Eğer ithamların doğruysa, gerekçeleri ortaya koyman lazım. Bu ifadelerle insanları itham ederek bir yere varmak mümkün değil. Laflarımı seçerek kullanıyorum. İşi çok tehlikeli boyuta getirmeye çalışıyor. Böyle olmamasını temenni ediyorum. Bizim işimiz yeşil sahada çarpışmak ve orada birbirimizi yenmeye çalışmak.”

“HANGİSİ DOĞRU ALİ BEY?”

“Ali Koç’un sözleri TFF ile alakalı. Bu soruları, TFF’ye de sormanız lazım. Ali Koç ile sürekli Kulüpler Birliği’nde görüşüyoruz. Orada kullandığı ifadelerle, dünkü yayındaki ifadeleri arasında çelişki var! Hangisi doğru? Kulüpler Birliği Başkanı olarak kucaklayıcı olmalı.”

“GÖREVİNİZLE BAĞDAŞMIYOR”

“Bazı kulüplerin FETÖ ile ilişkisini devam ettiğini söylemeniz, yaptığınız görev ile bağdaşmıyor.”

“BU TERKEDİLME”

“Futbolda sözlerine alıştık. Daha ikinci maçtan sonra benzer ifadeler kullanıldı. Trabzonspor maçından sonra ben de konuştum ama o günkü durumda o açıklamalara gereksinim vardı. Sayın başkan, hakemler, VAR’ı, TFF’yi ön plana alıp baskı uygulama çabasında. Artık bu terkedilmeli. Cumhuriyetin 100. yılında barış olmalı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x