Epstein’ın kardeşi, eski Adalet Bakanı Bill Barr’ı kardeşinin ölümünün üstünü örtmekle suçladı: Barr kimi koruyordu?

Amerikalı milyarder Jeffrey Epstein‘a ilişkin cinsel istismar, pedofili ve fuhuş ağı davası sürerken kardeşi Mark Epstein, cezaevindeki ölümüyle ilgili eski ABD Adalet Bakanı Bill Barr‘ı suçladı.

ABD’de çocuklara yönelik cinsel istismar, pedofili ve fuhuş ağı oluşturmak suçlamasıyla yargılanırken hapishanede ölü bulunan Amerikalı milyarder Jeffrey Epstein’in kardeşi Mark Epstein, eski ABD Adalet Bakanı Bill Barr’ı, kardeşinin ölümünün üstünü örtmekle suçladı.

AA’nın aktardığına göre Mark Esptein, NewsNation adlı kablolu TV’de katıldığı bir programda, kardeşinin ölümünü “görünür bir intihar” olarak açıklayan eski ABD Başkanı Donald Trump döneminin Adalet Bakanı Barr’ı eleştirdi.

Kardeşinin birçok hata yaptığını ancak intihar etmemek için de “birçok sebebi” olduğunu savunan Mark Epstein, onun ölümüyle ilgili soruşturmanın gerekli şekilde yapılmadığını savundu.

Mark Epstein, kardeşinin, eski Başkan Trump ve eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton hakkında bazı “kirli bilgileri” ortaya çıkardığını ancak bunların detaylarını kendisine söylemediğini öne sürdü.

Kardeşinin günlük hayatına dahil olmadığını, bu nedenle onun neleri bildiğini bilmediğini söyleyen Mark Epstein, “Bill Barr’a sormanız gerekir. Eğer bunu (Epstein’ın ölümünü) gizliyorsa, ki öyle görünüyor, kimin için gizliyordu? Bill Barr kimi koruyordu?” diye konuştu. (AA)

Ne olmuştu?

Jeffrey Epstein, tutuklu bulunduğu New York Manhattan Metropolitan Merkez Hapishanesi’ndeki hücresinde 10 Ağustos 2019’da ölü bulunmuştu. Yetkililer, Epstein’in ölüm nedenini intihar olarak açıklamış ancak aile üyeleri bunu reddederek, şüphelerini dile getirmişti.

TIKLAYIN – Jeffrey Epstein davası: Türkiye’den çocuk mu kaçırıldı?

TIKLAYIN – Epstein davasında adı geçenler açıklandı: Bill Clinton, Prens Andrew, David Copperfield, Donald Trump ve Michael Jackson…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x