Küçük çocuğa ayı saldırdı: Yumruk atınca kurtuldum

ÜskühatHaberin aktardığına göre köyden yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bulunan Yayala dereleri mevkisinde, Yasin Kızılboğa (16) isimli çocuk, amcası Veysel Kızılboğa’nın durumu 112 acil hattına ve jandarma ekiplerine bildirmesi sonrasında hemen Horasan Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Yaşadığı korkunç olayı anlatan Kızılboğa, “Hayvanları otlatmak üzere Yayala dereleri mevkiinde meşelerin içindeydim, bir anda ayı işe karşılaştık kendisi üzerime atladı bana saldırdı bende o arada ona sarıldım daha sonra ayıya yumruk attım üzerime düştü daha sonra ayı beni bırakıp kaçtı amcamı aradım ve durumu anlattım” dedi.

Amca Veysel Kızılboğa; “Yeğenim inekleri otlatırken bana telefonla bildirdi. Ben de direk 112 ekiplerine bildirdim jandarma ekipleri ile birlikte mahallemize geldiler hep birlikte Yayala dereleri mevkiinde gittik. Yeğenimin yerde yattığını fark ettik ve yaralı yeğenimi ambulansa alıp hastaneye götürdük“ dedi.

YARALI ÇOCUK TEDAVİ ALTINA ALINDI

Horasan devlet hastanesinde tedavi altına alınan Yasin Kızılboğa’nın vücudunun çeşitli yerlerinde Kırıklar ve yaralanmalar olduğu tespit edildi. Kızılboğa buradaki tedavisinin ardından Erzurum’a sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x