Kuşadası Belediye Başkanı Günel’den açıklama: Bizi yıldıramazlar

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Gürel, CHP genel merkezinin, aldığı bu kararda, ilçedeki çalışmaları göz önünde bulundurduğunu belirtti. Göreve geldiği 2019 yılından bu yana çalışmalarını “modern ve estetik bir turizm kenti oluşturma” hedefi ile sürdürdüğünü belirten başkan Günel, kentin uzun yıllardır çözüm bekleyen alt ve üst yapı sorunlarına kalıcı çözümler getirdiklerini, sosyal belediyecilik, kültür, sanat ve turizm alanlarda önemli çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

1 MİLYON 500 BİN METREKARENİN ÜZERİNDE YENİ YOL

Kuşadası Belediyesi, Ömer Günel, görevde oldukları 5 yılda kente, 1 milyon 500 bin metrekarenin üzerinde yeni yol kazandırdıklarını, kentin Türkmen Mahallesi, İkiçeşmelik Mahallesi, Eski Kuşadası olarak anılan Camiatik, Hacıfeyzullah ve Dağ mahalleleri ile Cumhuriyet, Davutlar ve Güzelçamlı, Ege, Soğucak mahallelerinin alt ve üstyapıları bütünüyle yenilediklerini, kentin birçok noktasının turizm açısından yeni destinasyon noktalarına dönüştürüldüğünü söyledi.

SOSYAL YARDIMLARDA DURUM NE

Gürel, sosyal belediyecilik alanında yürüttükleri çalışmalarla Türkiye’ye örnek olduklarını iddia ederek Kuşadası Belediyesi’nin son 5 yılda sosyal yardımları 4 kat artırarak geride kalan pandemi sürecine rağmen hemşehrilerinin yanında olduklarının altını çizdi.

Çocuklar, gençler ve kadınlar başta olmak üzere toplumun pozitif ayrımcılığa ihtiyaç duyan kesimleri için yeni projeler geliştiren Kuşadası Belediyesi, eğitim desteğinden kırtasiye yardımına, gıdadan yakacağa, süt yardımından beslenme çantası desteğine kadar çeşitli projelerle Kuşadalıları yanında olmaya gayret gösterdi

Ayrıca, Ailelerinden uzakta eğitim görmekte olan üniversite öğrencileri içinse ücretsiz sabah çorbası ve akşam yemeği uygulamasını yaşama geçirdi.

YENİ TURİZM ANLAYIŞININ MERKEZİ KUŞADASI

Koronavirüs pandemisi sonrası hızlı bir değişim sürecine giren turizm trendlerini yakından takip eden Kuşadası Belediyesi, sahip olduğu doğal, tarihi ve kültürel zenginlikler ile büyük bir alternatif turizm potansiyeli barındıran kenti “çağın yeni turist tipi” olan dijital göçebeler için çekim merkezi haline getirmek amacıyla önemli adımlar attı.

2021 turizm sezonunda Kuşadası Belediyesi tarafından Aydın Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği içerisinde Davutlar Sevgi Plajı’nda hizmete açılan Ada Camping kamp ve karavan tutkunlarının gözdesi oldu. Dijital göçebeler için de aynı bölgede hayata geçirilecek olan Kampinova projesinin yapımı kısa süre sonra tamamlanacak.

KÜLTÜR MÜZİK VE SANATTA YÜKSELİŞ

Kültür sanat ve müzik etkinlikleri de bölgenin cazibe merkezi haline geldi. 7 yıl boyunca yapılmayan Türkiye’nin ilk ve tek beste ve müzik yarışması Altıngüvercin tekrar kanatlanırken, müziğin rotası Kuşadası oldu. Jazz müziğinin en önemli isimlerinin de buluştuğu ve yaz gecelerine damga vurduğu konserler ile Kuşadası önemli bir müzik dostu kenti olduğunu ortaya koymuş oldu.

KUŞADASI YAŞAM VE SPOR DOSTU KENT HALİNE GELDİ

Kuşadası Belediyesi “daha yeşil bir çevre” hedefiyle farklı mahallelerde eş zamanlı olarak yürüttüğü park yapım ve yenileme çalışmaları kapsamında 2019-2024 yılları arasında Kuşadası’na 340 bin metrekare yeni park ve yeşil alan kazandırırken 108 bin 815 metrekare yeşil alanı da baştan aşağıya yeniledi.

Yapılan yeni parklara basketbol sahaları yaparak spor aletleri yerleştiren Kuşadası Belediyesi, ayrıca kente yeni bir tenis tesisi kazandırmak için de çalışmalarını sürdürüyor.

CAN DOSTLAR EMİN ELLERDE

Kuşadası Belediyesi, hayvanları da unutmadı. Göreve gelir gelmez ilk iş olarak Kuşadası sahilinde faaliyet gösteren faytonları kaldırarak atları emekliye ayıran başkan Ömer Günel, Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ni modern standartlara ulaştırdı.

Haybulans olarak adlandırılan iki adet hayvan ambulansını hizmete alan Kuşadası Belediyesi, 5 yılda 78 bin 669 can dosta tıbbi müdahalede bulunarak hayata tutunmasını sağladı.

Kuşadası Belediyesi, sahipli evcil hayvanlar için açtığı Can Dostlar Defin Alanı ile de hayvanseverleri sevindirdi.

Kedi-köpek evleri ile mamamatik ve suluklar yerleştiren Kuşadası Belediyesi, mama üretimine de başladı.

KUŞADASI’NIN İLK KENT MEYDANI YÜKSELİYOR

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası’nda, seçim döneminde verdiği sözlerden biri olan “kent meydanı” projesinin yapımını da başlattı.

Kentin ilk kent meydanı olacak Lütfi Suyolcu Kent Meydanı ve Yaşam Merkezi projesinin yapımı 20 bin metrekarelik alanda devam ediyor. Yüzde 45’i yeşil alandan oluşan projede ticari üniteler, otopark, amfi tiyatro, çocuk oyun ve yürüyüş alanları olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x